Eng

 

Головна

Про нас

Контакт

Як Доїхати

Фотографії

Відео

Духовні Статті

Поминання за Здоров’я

Поминання  за Померлих

Молитви на різні потреби

Привітання

 

Духовна Музика

Sts. Peter and Paul

Катехизис

            Sts. Peter and Paul Ukrainian Orthodox Mission

   UOC of USA - Ecumenical Patriarchate of Constantinople

Місійна Церква Свв. Апостолів Петра і Павла

Українська Православна Церква в США  Константинопольський Патріархат

 

IC

XC

NI

KA

Поминання Померлих

в третій, девятий і сороковий дні

і в річницю смерти

1. В третій день по смерти душа проходить страшну дорогу блукання духовного, при чому її мучать тортури злих духів за всі діла, слова й помисли її гріховні. Тяжкий і прескорботний цей шлях навіть для праведника, бо сказано, що “і праведник ледве спасеться” в цих страшних тортурах князя темряви. Як же буває тоді душі грішний, що від пристрастів не очистилась?.. “Молітеся за мене, родичі й знайомі!” - кличе тоді душа померлого устами Церкви, “щоб не була я низведена за гріхи свої на місце муки”.

 

2. В девятий день по смерти душа передстає на покоління Богові. В цей час Церква молиться за спочилого, щоб покликана була до котрогось з девяти ликів ангельських.

 

3. В сороковий день душа втретє і в останній раз з’являється перед Богом як для поклонення Йому, так і для отримання від Нього місця, де могла б знаходитися до часу Страшного Суду. Як Господь Ісус Христос Сам у сороковий день після Свого воскресіння вознісся на небо й зійшов у славу Свою, сівши праворуч Бога Отця, так у цей самий день Праведний Суддя приділяє і кожній душі християнській відповідне ділам її місце. Великий це день для спочилого, і справедливо заповідає Св. Церква горливу молитву за нього в той день.

Щороку святкуємо ми день нашого народження. Подобає і день відходу від нас наших близьких поминати, бо цей день для них являється начеб другим народженням, народженням в нове, позагробове життя.  

Догрогі брати і сестри у Христі! Нижче ви знайдете поминальну записку за померлих. Виповніть її, і під час наступної Божественної Літургії  їхні імена будуть згадані.

                                       Молитва за спочилих

Упокой, Господи, душі спочилих рабів Твоїх: батьків моїх (імена), родичів, добродійників моїх, і всіх православних християн, і всяку душу, що спочила і Твоєї ласки й милосердя потребує, і прости всі гріхи їх, вільні й невільні, і даруй їм Царство Небесне, і сотвори їм вічну пам’ять.

ПОМИНАННЯ ЗА ПОМЕРЛИХ